שילוב קמינים בשיפוץ דירה

Prism-34-1.jpg

כשמחליטים ללכת על שיפוץ בדירה או בבית, אנחנו צריכים להחליט אלו מבין החלומות אנחנו מחליטים להגשים עכשיו, ואלו מהחלומות להמשיך לחלום...

vibrant
&
decorative

קמין נפט או גז
Dalvik-White-lr

שילוב קמינים בשיפוץ דירה

אנשים שעומדים בפני שיפוץ דירה חולמים על התחדשות, עיצוב מרשים, מענה אישי, פתרון נקודתי ובאופן כללי עומדים נרגשים לקראת השינוי לו הם חיכו זמן רב. עם זאת, על מנת שהתוצאה באמת תהיה מדויקת, יש להתייחס אל מקורות השראה, לבחון היטב את גובה התקציב ולא להתעלם מצרכים ורצונות, כאשר הפעם נתמקד בתרומתו של הקמין לעיצוב הבית – עומד להיות חם ומרתק!

קמין ושיפוץ ביצה ותרנגולת

הרבה אנשים שמתארחים בבתים שמחוממים באמצעות קמין מבינים שזה הדבר שאליו הם משתוקקים, וזאת כי קמין משדר אווירה ביתית, רומנטית ומזמינה, ובו זמנית מעניק חום נעים, בריא ומאוד אפקטיבי. אם אכן רציניים ועומדים ליהנות מקמין, לא פעם יש צורך לעצב מחדש את כל הפינה, ולו כי מבקשים לרצף עם בריקים, לבנות קיר גבס ייעודי (לטובת קמין בנוי), לרצף מחדש את המיקום וכדומה. מכאן שהרבה פעמים רכישה של קמין תהפוך למיני פרויקט שיפוצים, ועל כן מדובר בהזדמנות לערוך רשימה של סך הליקויים, כך שגם זוכים להגשים חלום וגם לעצב מחדש.

חלום זהה פרשנות שונה

מעצבי פנים מעידים שלקוחות רבים מחזיקים באותו חלום: לשבת בסלון לצד קמין שמפיץ חום. עם זאת, הם אינם חושבים שיש מספיק מקום ואינם ששים לתפעל קמין עצים. ובכן בנקודה זו חשוב לדעת שכיום ההיצע נרחב, כך שאין צורך לעבוד “עבור” הקמין, או להיצמד לנתונים הקיימים, משמע ניתן למצוא מענה מדויק לכל אחד – למשל קמין חשמלי, קמין גז, קמין פלט וכדומה. במקביל נציין שקיימים מגוון גדלים ואפשר לבנות קיר גבס, לתלות קמין מהתקרה באמצע חדר גדול ובאופן כללי כל עוד בעל המקצוע בעל ראש גדול ופונים לחברת קמינים איכותית, הרי שזוכים למענה מלא – כולל ייעוץ מקצועי שמסייע להבין היכן המיקום האידאלי עבור התקנה

קמין זה לא רק חימום זה עיצוב, זה אווירה, זה אופי. זה הזמן לחימום מסוג אחר.

קמין יצוק עץ לבן

מודרני לצד מסורתי

לקראת שיפוץ דירה והחלטתם לשלב קמין בבית? מצוין, אך עתה יש לדייק את העיצוב הרצוי, וזאת כי לצד עיצובים מודרניים בעלי קווים ישרים וחומרים קרים שמשדרים יוקרה, גם ניתן למצוא עיצובים נוסטלגיים מסורתיים, בעלי פיתוחים ונראות כפרית. מה עדיף? ובכן טוב לדעת שהעיצוב אינו מעיד על אופי התפעול, משמע אפשר ליהנות מתנור גז שנראה אחד לאחד כמו תנור עצים וההיפך. מכאן שכדאי להתאים נכונה בין עיצוב הבית לעיצוב הקמין וסביבתו המידית – הן מבחינת חומריות וטקסטורה והן מבחינת ריהוט ואלמנטים משלימים. מתקשים? היעזרו במעצב פנים!

בין תוצאה להוצאה

לבסוף נציין שקמין משפיע על האנרגיה בבית ומעניק חוויה נעימה ואפקטיבית במיוחד, אך על מנת שבאמת תצאו מרוצים מהתוצאה ותהיו ערוכים להוצאה, חשוב לדעת שלושה דברים: המבחר רחב, קמין איכותי לא יהיה זול ובדרך כלל בתחום השיפוץ ישנה סטייה של 20% בתקציב. מכאן שיש להיות מחושבים, להתרחק מפשרות, להשקיע באיכות ולשלב נכונה בין שיפוץ לבחירה והתקנה – חורף חמים ומעוצב!

גלילה לראש העמוד