קמין בנוי

קמין-בנוי

קמין בנוי – בצעו את הבחירה המושלמת עבורכם

מתכננים לשפץ את הבית? בונים בית חדש? זה הזמן לחשוב על פתרון החימום הנכון לכם ולשקול לשלב קמין בנוי כחלק מהבית. כדי שלא תלכו לאיבוד בין כל המידע הקיים ברשת, ריכזנו עבורכם את המידע החשוב על בניית קמין ונזכיר כי אנו תמיד עומדים לרשותכם עם כל שאלה.

מדוע כדאי לחשוב על קמין בנוי בעת תכנון הבית

גם אם החורף הישראלי אינו מאופיין כחורף קר כמו באירופה, הוא קר דיו ומוביל להוצאות חימום גבוהות. חמור מהתשלום עבור החימום הוא שלא תמיד הפתרונות הקיימים עושים את העבודה כמו שצריך. למשל, כאשר החימום מייבש, אי אפשר להפעיל אותו לאורך זמן ואז אין הנאה ממנו והבית יכול להפוך למקום שלא נעים להיות בו.

קמין בנוי יכול לעבוד על אנרגיית גז או על עצים בהתאם לנוחות של בני הבית. הקמין מעניק חימום מושלם בבית, בתכנון נכון הוא יכול לכסות שטח נרחב והאווירה שהוא מעניק בזכות האש הבוערת בו בלתי ניתנת להחלפה. כיוון שלחימום זה ישנם יתרונות רבים כדאי שכל מי שבונה או משפץ את ביתו יתעמק בנושא וישקול לשלב פתרון זה.

גורמים שיש להתחשב בהם בעת תכנון הבית

ישנם כמה גורמים שיש להתחשב בהם כאשר מתכננים את התקנת הקמין הבנוי ובניהם:

  • גודל החלל הקיים – יש לחשב את גודל החלל אותו יש לחמם בעזרת הקמין הבנוי. בעת התייעצות עם מומחים מומלץ להגיע עם תכניות הבית ויחד לחשב את עוצמת החימום שתידרש.
  • מיקום הקמין – המיקום של הקמין יהיה פועל יוצא של החלל, המטרה מבחינת כמה חדרים הקמין אמור לחמם והעיצוב של הבית. יחד עם המומחים בתחום אפשר יהיה למצוא את המקום הנכון לבנייתו וכאן זה המקום לציין כי התפקיד של המומחים בתחום החימום הוא למצוא את הפתרון שיתאים לעיצוב ולא לכפות את העיצוב על הקמין.
  • ארובה – קמין בנוי מחייב הנחת ארובה ואפשר לנצל עובדה זו כדי להשיג את החימום האידאלי בבית. במיוחד בבית הבנוי משתי קומות אפשר לדאוג לכך שהארובה תעבור דרך חדרים או חלל מרכזי בחלק העליון וכך ליהנות מניצול מקסימלי של האנרגיה ובתצרוכת מינימלית.
  • אוורור – כדי לעבוד כמו שצריך על הקמין לקבל חמצן (אותו הוא ישרוף). כאשר מבצעים תכנון של בניית הקמין יש להביא בחשבון את האוורור ולהחליט על הפתרון הנכון ביותר שיאפשר את ניצול האנרגיה.

חימום בגז או בעץ

ישנם סוגים שונים של תנורים וכאשר בוחרים לשלב בבית קמין בנוי יש לחשוב מהי האנרגיה בה תרצו להשתמש. שתי האפשרויות הפופולאריות ביותר היום הן הגז והעצים. לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות וגם לאחר התייעצות עם החברה המומחית בתחום יש לזכור כי ההחלטה איזה פתרון נוח לכם היא אישית.

קמין עצים – העצים מספקים אנרגיה מעולה, חום נעים ונחשבים לחסכוניים במיוחד. בשנים האחרונות אפשר לראות כי יותר ויותר בתים עוברים לחימום באמצעות עצים וזאת בין היתר בזכות הפתרונות הקיימים אשר בזכותם האש דולקת לאורך שעות רבות ללא כל טיפול.

קמין גז – קמין גז בנוי משתלב בצורה מושלמת בבית. ישנם שלל עיצובים המתאימים לכל בית, הוא קל לתפעול, מספק חימום נעים בבית ובזכות האש הדולקת בו נותן מכניס קסם גם לימים הקרים ביותר. כאן התפעול קל יותר מזה של העץ.

זכרו כי אין זה משנה איך אתם רוצים לחמם את הבית, החשוב ביותר הוא שהחברה תספק לכם את הפתרונות הטובים ביותר, תוך ניצול מקסימלי של האנרגיה וחימום אידאלי בחלל הנדרש לכם.

גלילה לראש העמוד