קמינים עץ

לכניסה לקטלוג שלנו – לחצו כאן

 

איך כדאי לבחור קמינים עץ?

 

הבנתם שאחת משיטות החימום הפופולאריות ביותר במקומות קרים ברחבי העולם היא על ידי שימוש של קמיני עץ. מה עכשיו? איך בוחרים את קמין העץ , איזה סוגים של קמינים לבערת עצים קיימים, מהי העוצמה המתאימה שעלינו ליישם במטרה לקבל פיזור אופטימאלי של חימום ועוד. בשוק מוצרי החימום, יש קשת רחבה של סוגי קמינים עץ והאופציות הן בלתי נגמרות. במאמר הבא נענה לכם על כל השאלות במטרה שתוכלו להתקין את הקמין המתאים ביותר עבורכם.  

הספק קמיני עץ

ראשית לפני שבוחרים את הסגנון של קמין העץ הרצוי עלינו לוודא את העוצמות השונות של קמיני עץ, ולהתאים את העוצמה כלומר את ההספק המתאים ביותר לחימום שטח הבית או העסק שלנו. בחירה שגויה של גודל הקמין יכולה לגרום לשני מקרים:

  1. חימום יתר אשר יוביל לעומס חום בבית ולתחושה לא נעימה.

  2. קמין חלש מדי שמתקשה לחמם את כל החלל הנדרש.

בשני המקרים לא השגנו את המטרה הרצויה.

ההספק של קמינים עץ נמצאים על התנור עצמו מאחור, וכמובן שמומלץ מאוד להתייעץ עם החברה ממנה בחרתם לרכוש את הקמין.  

נצילות הקמינים

גורם לא פחות חשוב מההספק הוא גורם הנצילות. מה זה אומר? הנצילות היא בעצם היחס בין האנרגיה שמתקבלת כתוצאה מיציאת החום מהקמין, לבין האנרגיה שנכנסת אליו כלומר בולי העצים בהם אנו משתמשים לבערה רציפה. ככל שיוצא יותר חום מהקמין בשימוש של פחות עצים, כך הנצילות באחוזים תהייה גבוהה יותר. נצילות אופטימאלית, היא בטווח של בין 60%-80%. בדרך כלל, קמינים העובדים באמצעות בערה של בולי עץ ומספקים ניצולת נמוכה, מיוצרים בטכנולוגיה ישנה, ולכן לרוב יצרכו כמות גדולה יותר של עצים ובמקום לחסוך באנרגיה ובעלויות המצב יהיה הפוך.

קמינים עץ – עיצוב, מבנה וסגנון

גורם נוסף וחשוב אותו יש לבדוק לפני רכישת הקמין, הוא החומר ממנו הוא עשוי וכיצד הוא משתלב בהרמוניה עם החלל בו אנו רוצים למקמו. יש קמינים הנחשבים לעמידים וחזקים יותר (קמינים עץ יצוקים) אשר מתאימים לחללים גדולים. סגנונות הקמינים משתנים בדרך כלל על פי החומר ממנו הם עשויים ובאים לידי ביטוי בגודל הדלתות, במיקומן ובגודל של הקמין עצמו. קיימים קמינים בסגנון קלאסי, כפרי, חדשני או מיושן.  

לסיכום, התקנה של קמין עצים בכל חלל שהוא תשדרג את מראהו באופן ניכר, תעניק מראה ייחודי  ותאפשר לנו להיכנס ביום סגרירי וקר לבית חם, נעים ומרגיע.

 

לפרטים נוספים וייעוץ חינם – צרו איתנו קשר