שילוב קמין במסגרת שיפוץ בית פרטי

Matrix Linear

בונים? משפצים? זה הזמן לעשות מקום לקמין כחלק מהתכנון. קמין להבה ישדרג לכם את רמת העיצוב של הבית בכמה רמות. רהיט עם נשמה - שאי אפשר להישאר אדישים אליו... ויש מספר דברים שחשוב לדעת לפני.

vibrant
&
decorative

משפצים?

עושים שיפוץ יסודי לבית הפרטי שלכם? מעוניינים לנצל את ההזדמנות בכדי להכניס לו קצת אווירה כפרית עם קמין שיחמם את הבית בעונת החורף? שילוב קמין במסגרת שיפוץ בית פרטי מחייב תכנון מראש, לא רק של שילוב הקמין ומערכת פיזור העשן, אלא גם ובעיקר של כל מערכות החימום המורכבות בבית.

על מה צריך לחשוב לפני שמשלבים קמין בבית פרטי?

הדבר המרכזי שאותו צריך לקחת בחשבון לפני שילוב קמין במסגרת שיפוץ בית פרטי הוא מקומו של הקמין במערך החימום של הבית. הוספת קמין לבית פרטי היא לא משימה יקרה מדי, אך גם לא משימה של מה בכך. בדומה לכך, הוספת הסקת גז לחימום הבית גם היא אינה משימה זולה כלל וכלל ואף מורכבת יותר לביצוע. בהתאם לכך, אם אתם מעוניינים להוסיף קמין לבית שלכם, עליכם לקבל את ההחלטה על כך מראש, ובהתאם לכך להימנע מהרכבת מערכות נוספות שרק ייקרו את השיפוץ ויתגלו מאוחר יותר כמיותרות לחלוטין.

אבל פרט לנושא הזה, לפני שמתקינים קמין בבית פרטי, צריך לתכנן את שילוב הקמין בראייה כוללת, ובכלל זה מסלול הארובה בין חדרי הבית ועד פתח היציאה בגג וכן מחסן לאחסון ועיבוד גזעי העץ שישמשו לשריפה בתוך הקמין.

תכנון מערך הקמין

מרכיב מפתח בתהליך של שילוב קמין במסגרת שיפוץ בית פרטי הוא תכנון האופן בו ישולב הקמין במרחב הביתי ובכלל זה: המיקום המדויק של הקמין עצמו, המסלול שאותו תעבור הארובה בין חדרי הבית על מנת להשיג אפקט חימום מרבי בכל שטח הבית, נקודת היציאה של הארובה בגג המבנה וכן פינה ייעודית בשטח החיצוני של הבית, בה יערמו גזעי העץ לשימוש. פינה זו צריכה להיות מוגנת מפני הגשם והיא צריכה להיות כמה שיותר נגישה על מנת לאפשר איסוף של גזעי עץ לשימוש במהירות, גם בימים קרים במיוחד.

Perola-4

קמין זה לא רק חימום זה עיצוב, זה אווירה, זה אופי. זה הזמן לחימום מסוג אחר.

מעבר לכך, יש כמובן לקבל החלטה על גודל הקמין ועל עיצובו ובהיבט זה ישנו מגוון רחב של דגמים אפשריים. ככלל, ככל שהקמין גדול יותר, כך שטח הפנים שלו גדול יותר ואפקט החימום שלו הוא רב יותר. מצד שני, ככל שהקמין גדול יותר, כך יידרשו יותר גזעי עץ על מנת להשיג את אפקט החימום הנדרש. גם לגבי הארובה – ככל שהארובה תעבור בתצורתה הטבעית ובמיקום מרכזי יותר בכל חדר, כך אפקט החימום שלה יהיה רב יותר. מצד שני, ככל שנוסיף חיפויים לארובה על מנת להסתיר אותה ולטשטש את השפעתה על העיצוב הכולל, וככל שנעביר אותה בפינה יותר “נידחת” בחדר, כך אפקט החימום שלה יפחת.

אלו הן רק דוגמאות לשיקולים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בתהליך של שילוב קמין במסגרת שיפוץ בית פרטי, וכפי שניתן להעריך לא כל קבלן שיפוצים מכיר את השיקולים הללו.

ולכן אם בחרו בקבלן שיפוצים המתמחה בשיפוץ בתים פרטייםעדיף לבחור חברה טובה לטובת שיפוץ בית פרטי המתמחה בעבודות שיפוצים לוילות.

בהתאם לכך, אם אתם רוצים לשלב קמין בביתכם ואם אתם רוצים להבטיח שאתם גם עושים את זה נכון (וכדאי לעשות את זה נכון, שכן מדובר במערכת שתישאר איתכם ותשרת אתכם בטווח הארוך), חשוב לעבור את התהליך עם גורם מקצועי כדוגמת קבוצת עידן המציעה פתרונות מקיפים מקצה לקצה גם בתחום זה.

גלילה לראש העמוד