דף הבית » תנור גז ללא ארובה

תנור גז ללא ארובה - פתרון חדשני בהתקנה פשוטה

תפקידם של תנורי חימום לבית הוא להעלות את הטמפרטורה בבית תוך יצירת אווירה נעימה. החימום מביא לייבוש של האוויר ולכן חשוב מאד לבחור בשיטה יעילה לאורך זמן, כלומר לאורך כל היום. תנור גז ללא ארובה נותן מענה מצוין לחימום הבית תוך יצירת אווירה חורפית מושלמת, ללא צורך בקידוח חור בתקרה למעבר הארובה.

תנורי חימום בגז

תנורי גז אינם מפיקים פסולת מוצקה (חלקיקי פיח) בתהליך החימום ולכן, בהספקים נמוכים, אינם מחייבים ארובה. שלא כמו תנורי נפט ועץ אשר מייצרים פליטת עשן עם חלקיקי פיח אשר חייב להתפנות בצורה יעילה מהבית, במקרה של שימוש בגז – הדליקה שלו נחשבת לידידותית יותר למשתמש ולסביבה מכיוון שאין שאריות פליטה.

הסיבה לכך שתנור מסוים לא מחייב ארובה נובעת מתהליך השריפה ורכיבי הפליטה. בנוסף לכך שאין ארובה הדורשת עבודות תחזוקה וניקיון, כך גם אין כל צורך בהדלקה מורכבת של התנור אלא בלחיצת כפתור פשוטה כמו כיריים ביתיים.

.

תנור גז ללא ארובה מתאים גם לדירות

 

מעבר לחימום הנעים בבית והאווירה החורפית המושלמת מול תנור עם אש בוערת, היתרון של תנור גז ללא ארובה הוא שאפשר להתקינו באזורים שונים של הבית וגם בדירות. כל עוד ישנו חיבור למערכת גז בבית, אפשר לשלב את התנור. ההתקנה תתבצע תמיד על ידי איש מקצוע מומחה בתחום ובעל ניסיון, שמכיר את הסכנות של הגז ויודע לתת מענה יעיל ובטיחותי לבית.

תנורי הגז יכולים להשתלב בחדרים המרכזיים בבית, בחללים משניים, בתוך נישות ועוד. ההחלטה איזה תנור לקנות ולהתקין מתוך המבחר הקיים תתחשב בעיצוב, בגודל החלל אותו יש לחמם ובמיקום בו הוא מיועד לעמוד.

מתי משתמשים בתנור עם ארובה?

תנורי גז ללא ארובה נותנים מענה יעיל של חימום נעים בבית והם אינם דורשים מענה לסילוק גזים. עם זאת, ישנם בשוק תנורי גז בעלי ארובה, ויש שחושבים בטעות כי המטרה של הארובה היא אינה לפנות עשן אלא לפזר את החום לאזורים נוספים בבית בהם הארובה עוברת – מה שאינו נכון. בקמיני גז עוצמתיים עם ארובה יש פליטה גבוהה של גזים שמחייבת ארובה. גם קמין גז ללא ארובה פולט כמות נמוכה של גזים (בדומה לכיריים) ומחייב פתח אוורור יעודי בחלל החדר לפי התקן. הסתמכות על השארת חלון פתוח מעט כמו שהיו עושים בעבר – אינה מומלצת ואינה עומדת בתקן. אפשר לתכנן את החימום בבית כך שהתנור יספק את המענה האידאלי וזאת בעזרת התייעצות עם מומחים בתחום.

נשמח לעמוד לרשותם

חברת רוקח תנורי חימום מתמחה בתחום מאז שנת 1978. חשוב לנו לעזור לכם למצוא את הפתרון הנכון ביותר לבית שלכם. מהצגת הפתרונות השונים ועד לחישוב יכולת החימום של כל תנור בחלל והתקנת התנור בביתכם, נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ בתהליך בחירת תנור גז ללא ארובה.

 

לכניסה לקטלוג שלנו – לחצו כאן

לפרטים נוספים וייעוץ חינם – צרו איתנו קשר