תפריט

Adler

ברוכים הבאים לחנות שלנו
בחרו קטגוריה שמתאימה עבורכם

אידיאלי לבתים המצויידים בקמין ביתי שפועל על עצים – גרזן ביקוע מקצועי

לאט לאט, הטמפרטורות של הקיץ הישראלי המתיש הולכות ויורדות, הסתיו כבר בפתח ולפני שתספיקו להחליף את בגדי הקיץ בבגדים המחממים, החורף כבר יהיה בפתח. זה הזמן להתכונן לבואו של החורף. להזכירכם בשנים האחרונות החורפים הישראליים מפתיעים אותנו בקור העז, בסופות הממושכות ובגשמים חזקים. לאלו מכם שבחרו להצטייד בקמין עצים, גרזן ביקוע מקצועי יעשה לכם את החיים קלים יותר. גרזן ביקוע אשר יוצר ותוכנן במיוחד במטרה לבקוע את העצים – יבקע ביתר קלות בהשוואה לגרזן סטנדרטי. ראש הברזל של גרזן ביקוע הינו רחב הרבה יותר מגרזן חיתוך בכדי לאפשר את מתיחת בול העץ בעוצמה לשני הצדדים ובכך לפתוח אותו לגמרי. גרזן ביקוע מקצועי ואיכותי לעומת גרזני ביקוע זולים יחזיק להב חד זמן ממושך יותר. גרזן ביקוע זול מסכן אתכם – הלהב עלול להשבר לאחר זמן יחסית קצת, וכמו כן הידית בהרבה מקרים לא מאריכה ימים. גרזן מקצועי לעומת זאת, בשימוש נאות, יוכל לעבור בירושה מאב לבן כמה דורות קדימה.

גרזן ביקוע – יתרונות

מאפשר לטפל בבולים הגדולים אשר לא נכנסים בדלת הקמין שלכם.
חיסכון באנרגיה – עץ מבוקע ויבש יתן יותר חום בזמן הבעירה מכיוון שהבעירה משקיעה פחות חום ביבוש הלחות שבעץ.
חיסכון בכסף – לאלו אשר אוהבים ללקט את העצים בעצמם, גרזן ביקוע לצד משור שרשרת הם כל מה שאתם צריכים בכדי להתמודד לבד עם הכנת העצים לחורף.
איך עושים את זה באמצעות גרזן ביקוע מקצועי?

הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על כללי בטיחות בזמן העבודה. ראשית עבדו עם בגדים ארוכים, עדיף עם מכנס עבה מבד ג׳ינס או קורדרויי. שנית מומלץ לחבוש כפפות בכדי למנוע שלפוחיות. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאין נוכחות של מבוגרים/ילדים בסביבת הביקוע. אנחנו ברוקח תנורים ממליציםלהצטייד בגזע עץ גדול במיוחד אשר ישמש כ”שולחן עבודה” עליו מעמידים את הבולים לביקוע. אסור שלהב הגרזן יפגע באדמה – דבר זה יקצר את חייו במהירות. כאשר הבול המיועד ניצב בגובה נוח על גבי “שולחן העבודה” יש פחות מאמץ על שרירי גב, ובנוסף, באם מכת הביקוע מדוייקת ומוצלחת שני חצאי הבול עפים לצדדים מאליהם ומשאירים את נקודת הביקוע פנויה לבול הבא – כך תחסכו כ-50% מההתעסקות בפינוי העץ. את להב הגרזן יש לכוון במדויק לקו הרדיוס של הבול, ובאם יש סדק קיים לשאוף לפגוע בו בדיוק – זוהי נקודת הביקוע עם הכי פחות מאמץ.

גרזנון ביקוע

גרזנוני ביקוע הינם גרזנים קטנטנים עם ידית קצרה המיועדים לסייע בביקוע עצים/קרשים לשברים קטנים לצורך הדלקת הקמין. גרזנון נוח לתפעול גם ביד אחת מה שהופך את פעולת ההכנה להדלקה לקלה, מהירה ונוחה יותר.

שימוש בטריזי ביקועWedges

טריזי ביקוע יכולים לסייע מאוד לאלו המתקשים לכוון היטב את להב הגרזן, או לאלו שאין מספיק בכוחם לבקע את הבול. את הטריז ממקמים בנקודה הרצויה ומחדירים אותו פנימה בעזרת מכות פטיש גדול – הרבה יותר פשוט לביצוע. בולי עץ גדולים במיוחד ניתן לבקע אך ורק בעזרת טריזי ביקוע. טריז ביקוע ישר מתאים לעץ סטנדרטי. טריז ביקוע מסובב מתאים לבולים בעלי עיניים וענפים אשר מקשים מאוד על הביקוע. טריז ממורכז מתאים יותר לבולים קטנים יחסית. טריזי אלומיניום הרבה יותר קלים ונוחים לעבודה בהשוואה לטריזי ברזל. בנוסף אלומיניום הרבה יותר בטיחותי בשימוש עם מסור שרשרת מכיוון שהוא לא גורם לשבירת השרשרת כאשר הוא בא איתה במגע – מה שבמקרה של טריז ברזל יתרחש ויביא למצב מסוכן מאוד.

גרזן גרמני במחיר משתלם במיוחד מבית “רוקח”

Adlerחברת “רוקח” בחיפושיה אחר יצרן הגרזנים האידאלי לשוק הישראלי מצאה את מבוקשה אצל חברת Adler הגרמנית. חברת Adler עוד מעט חוגגת 100 שנות יצור, ונוסדה בשנת 1919. לחברת Adler מגוון מרשים של גרזנים וכלי גינון מכל הסוגים. כהרגלנו ב”רוקח” ביקשנו מ-Adler יצור מיוחד של סדרת גרזנים באיכות גבוהה אף יותר מהסטנדרט שלהם ובעיצוב מסורתי כיאה לאביזרים משלימים בתחום קמיני העץ. הוספנו אף מגן ידית יחודי בצמוד לראש הגרזן, מגן אשר מאריך את חיי הידית באופן משמעותי.

ידיות הגרזנים עשויות מעץ Hickory אמריקאי – העץ הנחשק ביותר לידיות גרזנים. מגוון גרזנים בכל הגדלים לכל הגילאים והמינים! גרזנים מרשימים שאפשר גם לתלות בגאווה על הקיר! והכל – במחירים משתלמים במיוחד!