בס”ד

בס”ד

הסל שלי

vermont castings

vermont castings

היצרן האמריקאי המוביל לקמיני יציקה – כבר מעל 35 שנה. Vermont Castings מייצרים קמינים בעיצוב ויקטוריאני מסורתי, בעלי טכנולוגיית בעירה נקייה ומתקדמת. והכל – באיכות ללא פשרות.

קמינים של חברת ורמונט קסטינגס (Vermont Castings) – העוצמה שבמסורת

הרבה חברות משקיעות את משאביהן ביצירת דגמים חדשים והרחבת המגוון. בורמונט קסטינגס-חושבים ממש אחרת. המותג האמריקאי כבר 35 שנה מייצר את אותם דגמים ספורים ושומר בקנאות על המבנה המסורתי של הדגמים שעוצבו בשנותיה הראשונות. אך לצד זאת היצרנית השמרנית לא קופאת על שמריה.בקפדנות ובזהירות לאורך השנים שקדו מיטב המומחים בפיתוח הטכנולוגי של הקמינים תוך שמירה על המבנה הקיים. הדגמים השתנו מעט עם השנים, בעיקר בעקבות כניסת הזכוכית הקרמית העמידה בחום לשוק. אם בתחילת שנותיה כל הקמינים היו עם דלתות ברזל, הרי שכיום כלל הקמינים לובשים דלתות זכוכית מרהיבות.

טכנולוגיית ה-“FlexBurn”

ורמונט קסטינגס השיקו לאחרונה את מערכת עיכוב העשן החדשה והמתקדמת שלהם. מערכת ה”FlexBurn” הינה התקן קרמי המורכב בחלקו האחורי של תא הבעירה. תפקידו הוא לעכב את העשן בדרכו לארובה על מנת לגרום לשריפה מרבית של הגזים הקיימים בו. ככל שיותר גזים נשרפים כך ניצולת הבעירה גבוהה יותר ופחות עשן מזהם נפלט לסביבה. מערכת ה”FlexBurn” קיימת בשתי אופציות (משתנה לפי הדגמים): עם ממיר קטליטי וללא ממיר קטליטי. יתרונה הגדול של המערכת הוא בכך שהיא לא מקטינה את גובהו של תא הבעירה, כמו ברוב החברות, משום שהיא אחורית! בכך התאפשר להוסיף דלת עילית נוספת להזנת עצים מחלקו העליון של הקמין בלי להתכופף. לוקסוס!

ממיר קטליטי VS נון-קטליטי

הממיר הקטליטי הינו למעשה “כוורת” מחומר קרמי אשר נמצאת בשימוש עשרות שנים ברחבי העולם בקמיני עץ. קמין עץ המכיל ממיר קטליטי יכונה “קמין קטליטי”, וקמין עץ ללא ממיר קטליטי יכונה “קמין נון-קטליטי”. הממיר הקטליטי הינו מעכב העשן העוצמתי והיעיל ביותר הקיים בשוק. כאשר העשן נדחק אל תוך חרירי הכוורת הקרמית בממיר הוא עובר תהליך התפרקות ושריפה משמעותית מאוד של גזים. קמין עצים עם ממיר קטליטי יתן יותר שעות בעירה, ניצולת החום לתוך הבית תהיה גבוהה משמעותית, וכן יהיה ידידותי לסביבה בהשוואה לקמינים לא קטליטיים. למעשה, בקמין עצים קטליטי הבוער על עץ איכותי ויבש כמעט לא יהיה ניתן להבחין בעשן היוצא מן הארובה בחוץ!

לסיכום, קחו בחשבון שקמין עצים קטליטי דורש יותר תחזוקה אך בהתאם הוא נותן בתמורה שעות חום ארוכות יותר ותפוקת חום גבוהה יותר. אלו יסייעו לחמם חללים גדולים ויחסכו בכמויות העץ הנדרשות להסקה בעונת החורף.

רוצה שניצור קשר?
רק להשאיר טלפון, מייל – והשאר עלינו
דילוג לתוכן