בס”ד

בס”ד

הסל שלי

קמינים

קמינים

קמינים – חימום איכותי ומרגש לצד עיצוב שמכניס נשמה הביתה

רבים מאיתנו שואלים את עצמנו איך השנה נחמם את ביתנו הקט והנעים בתקופת החורף? קמינים לסוגיהם השונים הם פיתרון יעיל, אטרקטיבי, ולא פחות חשוב – רומנטי, אשר מחזיר אותנו בדמיון לסרטים הקלאסיים ולמקומות רחוקים וקרים… מלבד היותו של הקמין ספק של אנרגיית חום עוצמתית המתפזרת בחללי הבית השונים בהרמוניה מוחלטת – הוא מייצר עבורנו סביבה ביתית אינטימית ומוגנת, ומאפשר לנו לשכוח מהכל אחרי יום ארוך ואינטנסיבי, ולהיכנס לשלווה קוסמית מרגיעה.

קרא עוד

חלק מההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות הובילה גם לשינויים בתחום החימום, כמו ההתפתחות בתחום הרכב שהביאו לניצולת גבוהה יותר של שריפת הדלקים ולמינימום זיהום – כך גם בתחום הקמינים. במטרה לחסוך באנרגיה ולהפחית את פליטת החלקיקים לסביבה למינימום – הגיעו היום לטכנולוגיות בעירה מתקדמות עד רמה כזו שהגזים הנפלטים מפעולת השריפה עשויים להיות אף בכמות פחותה מאשר הגזים אשר היו נפלטים כאשר חומר הגלם היה נרקב באיטיות באדמה.

לא פחות חשוב מניצולת הבעירה ויעילות החימום – נעשתה התקדמות משמעותית מבחינה עיצובית בעולם הקמינים. בעבר רוב הקמינים היו בעלי מראה קלאסי כפרי, וחלקם אף היו פרקטיים בלבד ללא שום יופי חיצוני. כיום מגוון הקמינים הוא העצום, בכל סגנונות העיצוב, כאשר דגמים מסויימים אף גרפו פרסי עיצוב נחשקים בתחרויות עיצוב מאתגרות במיוחד כמו ה-RedDot Design. קמינים מעוצבים יכולים להתאים ולשדרג בכמה רמות כל חלל! קמין הוא דרך נפלאה להוסיף נשמה לעיצוב הבית ולהשלים את הטאצ’ שיכניס חיים, ריגוש ואינטימיות לחלל המרכזי.

סוגים שונים של קמינים

קמין עץ

קמין המוסק בעץ הינו הקלאסיקה של כל הזמנים וישאר רלוונטי ואהוב לנצח. לרוב יהיה בנוי ממתכת יצוקה עמידה וחזקה המצוידת במספר שכבות הגנה. בסוג קמין זה ניתן לשלוט ברמת החום ועוצמת הבעירה על ידי ויסות כמות החמצן הנכנסת בעזרת ידית פשוטה. שיטת חימום זו כאשר מדובר על קמינים עם בעירה נקיה ומתקדמת – נחשבת כיום לאקולוגית, חסכונית בעלויות ומספקת חום עוצמתי ומרגש אשר שמור רק לקמין עצים. קמיני עץ ברמה גבוהה כיום לא יצריכו כמעט התעסקות, וחלקם אף ידרשו טעינת עץ אחת בלבד ביממה – מה שכמובן אומר ניצול חום מקסימלי לחימום הבית, וחסכון משמעותי בצריכת העץ.

קמין גז

קמין המאפשר חוויית להבה אותנטית בלחיצת כפתור. קמין גז הינו פריט מושלם כרהיט מעוצב עם נשמה, וגם בחימום הוא יודע לתת תפוקה מרשימה. קמין גז ניתן להתקין ארובה ביציאת קיר פשוטה ולכן הוא מתאים גם לדירות. ההפעלה של קמין גז היא קלה, פשוטה ונוחה ואיננה דורשת תחזוקה שוטפת. קמינים אלה מיוצרים כיום בטכנולוגיות המתקדמות ביותר עם ארובה כפולה ומספקים רמת בטיחות גבוהה.

קמין פלט

האיזון המושלם בין נוחות תפעול לתפוקת חום ועלות שוטפת נמוכה. קמין פלט הינו למעשה קמין המוסק בכופתיות עץ המוזנות לתא הבעירה בעזרת מערכת הזנה אוטומטית. הדלקה בלחיצת כפתור בדומה לקמין גז, עם עלות שוטפת נמוכה מאוד בדומה לקמין עץ. קמין פלט דורש תחזוקה שוטפת מועטה הכוללת שאיבת אפר אחת לכמה ימים וכן מילוי של הפלט במיכל הקמין אחת ליום-יומיים או יותר בהתאם לצורך. קמין פלט מבוסס על פיזור חום ע”י הסעת אוויר ולכן הינו בעל מפוח עוצמתי המפזר את אנרגיית החום בכל החלל במהירות גבוהה יותר מכל אמצעי חימום אחר.

קמין ביו אתנול

בעירה נקיה לגמרי אשר אינה מצריכה ארובה כלל. ניתן פשוט להניח בכל חלל סגור ולהפעיל. ביו אתנול הוא למעשה אלכוהול המיוצר בעיקר מתירס – ומספק תמונת להבה קלילה, חמימה ומרגשת במיוחד. מוצר עיצובי ויוקרתי לשדרוג של כל חלל ברמה רמות.

קמין חשמלי

מוצר לעיצוב ואווירה. לקמין חשמלי לרוב אין תפוקת חימום בכלל, ולאלו שיש היא מגיעה עד כ2kW בלבד. קמין חשמלי מתאים לאלו שרוצים את אפקט הלהבה אצלם בבית באופן הכי פרקטי ופשוט שיש. כיום ישנם קמינים חשמליים בכמה רמות של שחזור להבה, כאשר היקרים ביותר משחזרים תמונת להבה באופן קרוב ביותר לדבר האמיתי.

קמין נפט

המוצר האהוב והמוכר שאפשר לומר שכבר שייך לעבר. מרבית החברות בעולם הפסיקו לייצר קמיני נפט עקב התייקרות במאות אחוזים במחירי הדלק בשני העשורים האחרונים. החברות הללו לא יחזרו לייצר קמיני נפט גםאם מחיר הנפט ירד מכיוון שכיום זהו מוצר החימום המזהם ביותר ופולט את כמות גזי החממה הגבוהה ביותר. מוצר נהדר ואמין, אך בגלל העלות השוטפת הגבוהה, הזיהום הסביבתי, וכן היעדר תמונת להבה צהובה ומרגשת כשל קמיני הגז – המוצר הזה הולך ונעלם מהעולם.

קמינים – מגוון של יתרונות

ביחס למדינות אחרות החורף הישראלי נחשב לקל וקצר אך חשוב לזכור שאנו רגילים לחום כבד ברוב ימות השנה ולכן, כשהקור מגיע – מרביתינו קופאים מקור… הבתים בישראל אינם נבנים בסטדרטים הגבוהים של בידוד כמו באירופה, ובטח ובטח בבתים ישנים נטולי כל אמצעי בידוד – הקור החורפי משתלט על הבית בזמן קצר. מכיוון שהחורף הישראלי הוא מאוד תזזיתי ומשתנה לפעמים מיום ליום, יש צורך בפתרון חימום אינסטנט המגיב כמה שיותר מהר ועוצמתי להפעלה וכן לכיבוי. אז למה קמין הינו פתרון החימום המתאים ביותר לחורף הישראלי:

  1. עוצמתי מאוד ומצליח לחמם בית קר בזמן קצר מאוד. לכן לא מחויב לעבוד רציף ואפשר להשאירו כבוי בימים של הפוגת קור (בשונה מחימום תת-רצפתי שמגיב מאוד לאט ולעיתים נשאר עובד גם בימים שאין צורך בחימום בכדי לא לאבד אפקטיביות)
  2. החום העוצמתי נאגר בקירות ולכן גם לאחר כיבוי הבית שומר על החום לזמן ממושך (בשונה ממזגן שברגע שמכבים הבית מתחיל להתקרר מיידית)
  3. חום נעים ולא מייבש. מקור חום עוצמתי ומיוחד המייצר סביבו אווירה קסומה הנותנת חשק להתכרבל על הספה…
  4. הלהבה ממש מכניסה נשמה הביתה. כשיש להבה בוערת בסלון הבית משתנה לגמרי. אין שום רהיט אשר יכול להשפיע על החוויה והתחושה בחלל כמו קמין!
  5. קמינים מגיעים בסגנונות רבים ומגוונים: קמין בסגנון כפרי, בסגנון קלאסי, בסגנון מודרני, בסגנון נקי, קמין בנוי בקיר ועוד.
  6. רהיט חי, בעל עיצוב משגע המשדרג את הבית בצורה ניכרת ומעניק אווירה חמימה, אינטימית ומקרבת
  7. עלות ראשונית זולה יחסית בהשוואה לפתרונות הסקה מורכבים
  8. התקנה פשוטה ומהירה, לרוב לא יותר מיום עבודה

קמין – תאפשרו לעצמכם את החלום הזה!

אין רהיט שישדרג לכם את הבית באופן כ”כ בולט ומובהק כמו קמין! היום ב”רוקח” אנחנו יודעים איך להכניס קמין ולהבה לכל בית. לא משנה באיזה בית או דירה אתם גרים – יש לנו את הידע והמוצרים המתאימים בכדי להגשים לכם חלום ולהפוך את הבית שלכם לפנינה קסומה ומרגשת! צרו איתנו קשר עכשיו בהשארת פניה בטופס למטה או בטלפון – ומומחי הלהבה שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם עם יעוץ מקצועי וכנה, אשר יתן לכם ביטחון ושקט נפשי לבחור את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם לשנים רבות קדימה.

רוצה שניצור קשר?
רק להשאיר טלפון, מייל – והשאר עלינו
דילוג לתוכן