בס”ד

בס”ד

הסל שלי

קמין עץ

קמין עץ

עם השנים למדנו שאנשים החולמים על קמין עצים בסלון, רוצים יותר מתנור חימום, ושלפעמים החימום הוא רק הערך המשני.

אנשים החולמים על קמין עץ רוצים את הערך המוסף שממלא את הבית עם הקסם של הלהבה המשוחררת, המרצדת פרא בינות לגזרי עצים בוערים.

לאורך ההיסטוריה, בכל רחבי העולם, ניתן לראות באופן מובהק כי מראה להבות מחבר בין אנשים. הקמין מייצר בבית חוויה משותפת ומיוחדת. הלהבה מכנסת את השבט, אם זו המשפחה או קבוצת חברים, משרה רוגע והרפיה, מספקת השראה לספר על אירועי היום ומעוררת רגשות המפתחים קרבה בין אנשים.

יש לכם קמין עץ או מעוניינים לרכוש קמין עץ? תדעו שיש לכם אחריות גדולה! הכנו עבורכם מדריך נרחב איך להיות מקצוענים בתפעול קמין עץ תוך התחשבות בסביבה ובשכנים. לקריאת המדריך לחצו כאן>>

קרא עוד

איך לתפעל נכון קמין עץ

מבחינת האווירה

אין ספק כי קמין עצים ייתן את החוויה המיוחדת והטבעית ביותר.

מבחינת החימום

גם כאן אין ספק כי קמין עץ הוא המנצח ללא עוררין מבין כל סוגי הקמינים. אין על איכות וכמות החום המופקת ע”י קמין עצים איכותי. פשוט אין!

הממה… – כל הפינוק הזה דורש גם התגייסות מצדכם וויתורים מסוימים אשר יצריכו מכם לצאת מעט מאזור הנוחות הנוקשה של העידן המודרני.

את העצים

קודם כל יש לאחסן בחצר או במרפסת. לא בכל בית יש לכך את המקום. המקצוענים אף רוכשים עץ כשנה ויותר מראש בכדי להביא אותו למצב יבש ביותר אשר אידאלי לבעירה נקיה ויעילה.

*למידע נוסף על עצים להסקה

הדלקה

מהר מאוד תופסים את העניין וכל אחד מאמץ את השיטה הנוחה לו. אך כל הדלקה תיארך מספר דקות – זה תמיד יצריך יותר מאמץ מלחיצה על כפתור.

את העצים היבשים

יש להזין בקמין מדי יום. בקמינים הגדולים האיכותיים ביותר טעינה של גזעים גדולים תחזיק גחלים יותר מ24 שעות, דבר אשר מקטין משמעותית את ההתעסקות להזנה של פעם אחת ביום. בקמינים הזולים יותר תצטרכו לעשות זאת פעמיים/שלוש ואף יותר – תלוי ברמת האיכות והשליטה של הקמין.

את האפר

צריך לפנות מדי כמה ימים. פעולה פשוטה אך מלכלכת מעט את סביבת הקמין. שואב אבק או מטאטא בקרבת מקום יפתרו את הבעיה בפחות מדקה.

התעסקות או כיף?

יש אנשים שמבחינתם זה בסה”כ מעט התעסקות והתמורה שווה את הכל. יש אנשים שעבורם עיקר הכיף הוא ההתעסקות! ויש אנשים שזה פשוט לא בשבילם…

את התשובה לשאלה הזו – איזה סוג אנשים אתם? אתם תדעו לענות הכי טוב. אם מעולם לא התנסיתם וזה נראה לכם מוזר – אל תפסלו את האופציה על הסף. לעתים קרובות באופן מפתיע ההתעסקות עם תפעול קמין העץ גורמת להתפרצות חדוות נעורים ושמחת חיים שרק חיכתה לרגע שיאפשר לילד החבוי בנפש לצאת לחופשי…

הצבעוניות והברק בעיניים הפכו למצרך נדיר ונחשק בשגרה של ימינו, ולפעמים כל מה שצריך בכדי לעורר אותם לחיים זה – ניחשתם נכון, קמין עצים אצלכם בסלון…

לסיכום:

תמיד יהיה מומלץ יותר להשקיע בקמין עץ איכותי אשר ייתן יותר חום, יותר זמן בעירה, יצריך פחות התעסקות, פחות עץ, פחות אפר, פחות עשן לסביבה – ופשוט מוצר שתיהנו ממנו הרבה יותר לאורך שנים קדימה.

אם הצורך הוא רק לאווירה ולכיף להדליק מדי פעם בערב – זה פחות חשוב וגם קמין באיכות בינונית יתן פתרון מעולה.

קמין עץ – מחיר אל מול תמורה

ביחס לקמינים אחרים, קמיני עץ הם הזולים ביותר בשוק. את הקמינים ניתן להשיג החל מ-2000 שקלים עבור קמין עץ פשוט. ככל שהקמין יהיה מעוצב, גדול ומיוצר בטכנולוגיה מתקדמת יותר כך המחיר יעלה.

בשורה התחתונה, התמורה שאנו מקבלים להשקעה בהתקנה של קמין עץ בביתנו היא גבוהה בהרבה, בהשוואה לשיטות חימום אחרות. קמין עץ מספק תחושת חמימות ומעניק סיבה לרכז את בני הבית קרובים לקמין מה שמעלה את תחושת המשפחתיות והחמימות בבית.

כמו כן, אין על ריח האש הטבעית הנוצרת כתוצאה מהגיצים ושריפת הבולים, ריח שמזכיר מדורה אמיתית. אפשר לנצל את קמין העץ להכנה של תה חם או צלייה של ערמונים טריים. פרט להיותו חוסך לנו בצריכת החשמל בעונת החורף, קמין העץ מספק פיזור אופטימאלי של החום בבית ומשאיר אותו חם לשעות רבות.

אם יש בעיה של תקציב (ואצל הישראלי המצוי תמיד יש בעיה שכזו) מומלץ לשקול היטב האם שווה להתפשר על כמה אלפי שקלים ולקבל פחות תמורה מהמוצר לעשרות שנים קדימה.

יש לנו מגוון של קמינים זולים. אך חשוב לנו שתדעו כי קמין זול יבזבז יותר עץ ואנרגיה ויעלה לכם יותר בשוטף.

קמין לא יעיל ייצר יותר עשן וריחות לסביבה – מה שלא בהכרח הייתם רוצים להעניק לשכניכם. קמין זול – יצריך יותר התעסקות וידרוש מכם לעבוד יותר קשה. בסופו של דבר זה יעלה לכם יותר בטווח הארוך.

בקמיני עצים – היקר באמת יוצא הפתרון הזול בסופו של דבר. ומכיוון שלרוב החשש של רוב הלקוחות מקמין עצים הוא מההתעסקות – תחסכו מכם את עגמת הנפש והזמן היקר. קחו את ההמלצה של “רוקח” בשתי ידיים, לכו על קמין איכותי, ותודו לנו כל שנה מחדש.

תוכלו למצוא את הסניפים שלנו בכל הארץ, קמין עץ בצפון, קמין עץ בשרון, קמין עץ בירושלים וקמין עץ בדרום.

רוצה שניצור קשר?
רק להשאיר טלפון, מייל – והשאר עלינו
דילוג לתוכן