תפריט

Logo_Flame_Orange

קמין גז בנוי

ברוכים הבאים לחנות שלנו
בחרו קטגוריה שמתאימה לתשוקה הבוערת שלכם

קמין גז בנוי

*המחירים אינם כוללים התקנה וארובות


קמין גז בנוי – שאלות נפוצות

קמין גז בנוי נותן חימום עוצמתי ומרהיב לבית, אשר מהווה אלמנט עיצובי יוקרתי שמשדרג כל חלל בכמה רמות. החימום נעים ומרגש, כזה שכשעומדים לידו מרגישים את החום חודר לעצמות… מתחבר למערכת הגז של הבית והאווירה סביב הקמין היא של מדורה קסומה.

אם אתם נמצאים לפני בניית הבית, שיפוץ או בתהליך התכנון, זה הזמן לחשוב על חימום מסוג זה ולשם כך ריכזנו שאלות נפוצות.

מהו קמין גז בנוי?

קמין גז בנוי הוא תנור אשר מחובר למערכת הגז ובנוי בבית, לרוב בתוך גומחה בקיר. ההפעלה של הקמין נעשית באמצעות גז, אין צורך בתפעול מורכב, ניקיון מתמיד ומהקמין ישנה להבה קבועה ונעימה לעין. זהו פתרון חימום יעיל ונעים שיכול להתאים גם לחללים גדולים.

במה שונה קמין בנוי מלא בנוי?

קמין בנוי הוא חלק מהבית ומומלץ לתכנן אותו כאשר מתכננים את הבנייה או השיפוץ. כאשר הבית כבר בנוי אפשר יהיה לשלב בו בקלות מערכת של חימום כמו קמין פרי סטנדינג אך זו לא תהיה חלק מהמבנה הקיים. ניתן לרוב לשלב קמין בנוי גם בבית קיים והדבר דורש לבנות מבנה גבס חדש שיחפה את הקמין.

ישנם יתרונות רבים לקמין ואש בסלון, האווירה והחום העוצמתי בבית שמוקרן מהקמין הבוער זה משהו אחר לגמרי. לכן ממש מומלץ ללמוד מעט על האפשרויות העומדות בפניכם עוד לפני הבניה, ולא לוותר על קמין שישנה לכם את המרחב המשפחתי בבית!

איזו מערכת דרושה להפעלת הקמין?

כדי להפעיל את הקמין מהגז אין צורך בפעולות מורכבות והוא יכול להתחבר פשוט למערכת הגז הקיימת או זו המתוכננת בבית. קמיני הגז מופעלים ע"י מערכת הפעלה מכנית או שלט עם מגוון אפשרויות תכנות, וחלקם ניתנים לשליטה אף מהאפליקציה!

לפני בניית המערכות השונות בבית (בעת בנייה או שיפוץ) כדאי לחשוב על שילוב מערכת החימום וזו יכולה להיות דרך קמין גז בנוי שנותן גם פתרון חימום מושלם וגם נותן אווירה נעימה, מרגשת ובלתי נשכחת בימי החורף הקרים – ששום אמצעי חימום אחר לא יודע להעניק!

איזה אזור יחומם באמצעות הקמין?

אפשר לראות כי ישנם פתרונות רבים בתחום החימום וכאשר אתם באים לבחור קמין גז בנוי ולהרכיבו כחלק מהבית שלכם, אתם חייבים להתחשב בגודל הבית.

בהתייעצות עם מומחים בתחום תוכלו לעשות את הבחירה הנכונה וכאן חשוב לזכור כי אם הבית שלכם גדול במיוחד או מסועף מבחינת הבנייה, תצטרכו פתרון מתאים ולכן מומלץ להגיע אל החנות עם תכניות הבית.

לרוב קמין בעיקר יחמם את החלל המרכזי, אך החום מתפשט גם לחדרים ומפחית את כמות החימום הנדרשת בהם באמצעים אחרים.

כמה עולה לשים קמין גז בנוי?

על שאלה זו אי אפשר לענות באופן חד משמעי כיוון שכל בית הוא שונה ותוואי הארובה משתנה בהתאם. כמות החלקים וכמות הקידוחים משפיעה על מחיר ההתקנה.

יש לחשוב כמה גדול החלל אותו אמורים לחמם (ולכן מהו הגודל האידאלי של הקמין) ולבחון מהו העיצוב המועדף עליכם.

כל אלו יקבעו את המחיר של הקמין. בנוסף לכך, בעת העלאת השאלה כמה עולה קמין גז צריכה לעלות גם השאלה כמה אתם מעוניינים להוציא על חימום גז בחורף, שהעלות שלו גבוה יותר ביחס לאמצעי חימום אחרים (אך כמובן נותן תמורה של חימום בעוצמה וחוויה אחרת!)

מתי זה הזמן להתייעץ?

תמיד אפשר לפנות אל המומחים בתחום קמיני גז והחימום. בכדי לבחור קמין אשר ישתלב בבנייה או בשיפוץ, כדאי להתייעץ כבר בשלב התכנון או לאחר שישנן תוכניות ראשוניות של הבית.

התייעצות מוקדמת יכולה לחסוך בהוצאות העתידיות, ולהבטיח שתוכלו לשלב את קמין חלומותיכם במיקום האידאלי לכתחילה. כאשר הבית כבר קיים, לא כל דגם ניתן לשלב ולעיתים צריך להתפשר על מיקום לא אידאלי. וגם כמובן תוכלו לחסוך את הקידוח כי תוכלו לשים שרוול הכנה מראש ביציקה.