בס”ד

בס”ד

הסל שלי

Jotul

Jotul

יוטול הינה אחת החברות הוותיקות בעולם ביצור קמיני יציקה – מאז 1853. קמיני יוטול מובילים בסטנדרט אחר לגמרי בקנה המידה העולמי. מותג חובק עולם עם נציגויות ב-44 מדינות ברחבי הגלובוס. עם עיצוב ואיכות חוצי זמנים ותקופות – JØTUL שומרת על מקומה כמותג המוביל מאז ועד היום.

אנו ברוקח גאים להיות היבואנים הרשמיים של המותג העולמי JØTUL בישראל ומזמינים אתכם ליהנות מהמבחר הרחב ביותר של קמיני יוטול בארץ.

קרא עוד

יוטול הינה חברה אשר שרדה משברים עולמיים של 160 שנה – וממשיכה להתעצם

JØTUL הינה היצרנית הוותיקה ביותר בעולם ביצור קמיני עץ, ומתגאה בהיסטוריה ארוכה של מעל 160 שנה. ההרפתקה החלה בשנת 1853 ב-Loelva, כפר קטן בארץ הכפור הנורבגית. אדם בשם Oluf Onsum, בנו של איכר, הקים מפעל קטן בשם Kværner Jernstøberi. המפעל החל ביצור של מוצרי יציקת ברזל, בעיקר קמיני עץ. עד שנת 1900 החברה הפכה להיות אחת מיצרניות קמיני העצים הגדולה ביותר בנורבגיה.

במהלך ראשית המאה ה-20 Kværner הפכה להיות בית היציקה המתקדם ביותר בנורבגיה, בעליה הרחיבו את פעילותם והתמקדו ביצור מוצרים חדשניים. בשנת 1916 רכש את המפעל Herman Anker, אז בחור בן 26, ושינה את שמו ל-Kværner Ovnsstøperi. הוא ביקש להמשיך את המורשת של יציקת הברזל האומנותית של החברה הנורבגית, ובמקביל חתר לפיתוח מוצרים איכותיים יותר ומעוצבים יותר. Herman דחף את החברה לקידום מכירות משמעותי, תוך שימת דגש על מחלקת שיווק ושירות בסטנדרט גבוה ביותר – דבר שהיה נדיר מאוד באותה תקופה. בשנים אלו קיבלה החברה את שמה המפורסם JØTUL.

בשנת 1920 התרחש משבר עולמי והכלכלה קרסה. חברת JØTUL היתה על סף פשיטת רגל. המושיע שלה היה בעלים חדש בשם Johannes Gahr, אשר כקודמו חתר לאיכות בלתי מתפשרת, ודחק את החברה לצאת מהמשבר לעידן חדש של צמיחה. תוך זמן קצר, JØTUL הפכה להיות יצרנית קמיני העץ הגדולה ביותר בנורבגיה.

החברה המשיכה לצמוח בתקופה שלאחר מלחמת העולם השניה, וזאת על אף הירידה החדה בביקוש לקמיני עצים עקב כניסת מקורות אנרגיה חדשים לשוק כמו נפט וחשמל. במהלך שנות ה-60 נותרו מעט מאוד חברות בשוק קמיני העץ, ו-JØTUL שמרה על מקומה כיצרנית הגדולה ביותר ללא עוררין. במהלך שנות ה-50 החברה החלה להסתגל לשינוי בביקושים, וקמינים הבוערים על דלק נוזלי הפכו להיות מקור ההכנסה העיקרי של החברה עד שנות ה-70.

בשנת 1970, בעקבות התייקרות הדלק הנוזלי שהפך קשה להשגה, הביקוש לקמיני עץ נסק מחדש. אפשרויות חדשות נפתחו וקמיני העץ חזרו להיות המוצרים העיקריים של החברה.

בשנת 1977 מכרה משפחת Gahr את חברת JØTUL ל-Norcem, תאגיד בינלאומי ענק. מהלך זה גרר פעילות יצוא מסיבית, רכישת בתי יציקה והקמת מרכזי סחר בארה”ב ובאירופה. אך האטה כלכלית במחצית השניה של שנות ה-80 הכריחה את JØTUL לבחון את צעדיה מחדש.

במהלך העשורים האחרונים חברת JØTUL בנתה מחדש רשת בינלאומית והפכה למותג עולמי מוביל, עם נציגויות בכל רחבי העולם.

JØTUL הוכיחה את עצמה כחברה המסוגלת לשרוד משברים עולמיים, ותוך כדי להמשיך לגדול ולצמוח. את ההצלחה ניתן לייחס לאומץ, הנחישות, התשוקה והיכולת להתאים את עצמה לצרכים ולביקושים המשתנים. זו הסיבה מדוע JØTUL ממשיכה להתעצם, גם כיצרנית קמיני עצים, וגם כמובילה בשוק העולמי.
נאבקים בכפור מאז 1853
חברת JØTUL יוטול בנתה את יכולות אומנות מלאכת הברזל על אדני המורשת הנורבגית, וההתמודדות עם הכפור למעלה מ-160 שנה. JØTUL למדו על בשרם שלעתים יש לחמם יותר ממה שתרמומטר מסוגל למדוד

יוטול – אומנות נורבגית

הטבע, התרבות והאומנות הנורבגיים הינם חלקים בלתי נפרדים ב-DNA של JØTUL יוטול. התשוקה לחום, בשילוב עם אומנות המושרשת במסורות עתיקות, הינם המרכיבים המתגבשים לכדי תוצרים עוצרי נשימה, הנחשקים בכל רחבי העולם. קמיני JØTUL מיוצרים בעבודת-יד מהחומרים האיכותיים ביותר שקיימים בשוק.

ברזל יצוק – הבחירה לדורות

השימוש בברזל יצוק בסטנדרטים הגבוהים בעולם מבטיח מוצרים העומדים שנים ארוכות בפני מבחן הזמן. חלקי היציקה הינם עמידים מאוד בפני החום ואינם מתעוותים, גם לאחר שנים רבות של שימוש. מבחינה עיצובית, קמיני יציקה הינם הנחשקים ביותר ברחבי העולם.

עיצוב חוצה זמנים ותקופות

המוצרים של JØTUL מתוכננים בקפידה, תוך שימת דגש גם על הפרטים הקטנים ביותר. JØTUL דוגלים באומנות מסורתית, לצד עיצוב פונקציונלי – אשר יחד יוצרים הזדהות מיידית אצל המתבונן, ומנצחים בעקביות את הטרנדים החולפים.

JØTUL – מובילה עולמית בסטנדרט אחר

צריך לראות בכדי להאמין. מספיק להעיף מבט, להעביר יד, לחוש את ההיסטוריה המפוארת בתוך מרקם היציקה… להרגיש את הדיוק והאיכות בעת פתיחת וסגירת הדלת. להיחשף לשלמות, לירידה עד לפרטים הכי קטנים. להבין לבד – JØTUL זה משהו אחר לגמרי…

כל קמין יוטול מצוייד בטכנולוגיית בעירת CleanBurn מתקדמת ומובילה. הם שורפים מקסימום גזים, מפיקים מקסימום חום מהעץ, מתחממים מהר מאוד, ונותנים שעות בעירה ארוכות המצריכות מינימום התעסקות. בנורבגיה ארץ הכפור קמין עצים הוא בראש ובראשונה – קמין לחימום. האווירה היא הערך המוסף – אך ממש לא העיקר. מפתיע, אך תפיסה זו הפוכה לרוב גישות יצרני הקמינים ברחבי העולם – המושפעות מהביקושים הגדולים לקמיני אווירה במחיר נמוך.

קמין יוטול – חווית חימום שלא הכרתם

לכל דגמי JØTUL הנורווגים (למעט האמריקאים) אחריות של 25 שנה על מעטפת הברזל החיצונית של הקמין! יותר מפי 2 מכל אחריות ארוכת טווח אחרת בשוק! רק חברה ותיקה ומבוססת הבטוחה במוצריה עד כדי כך יכולה להתחייב על אחריות לטווח ארוך שכזה. מניסיון עם לקוחותינו – גם אחרי 40 שנה מעטפת הברזל היצוק של הקמין עדיין לא מרמזת על סיום הקריירה…

אנו גאים להיות היבואנים הרשמיים של המותג העולמי JØTUL בישראל. זהו הגשמת חלום מבחינתנו. המסורת, המוניטין והניסיון רבי השנים שלנו, האמונה בערכים של איכות ללא פשרות, בהתאמת המוצר לכל לקוח – אנו חשים הזדהות עמוקה עם המותג אותו אנחנו מייבאים. מרגש עוד יותר שזוהי גם הסיבה ש-JØTUL בחרו בנו לייצג אותם נאמנה.

רוצה שניצור קשר?
רק להשאיר טלפון, מייל – והשאר עלינו
דילוג לתוכן