תפריט

הסקה ביתית

הסקה ביתית – איזו מערכת מתאימה לבית שלכם? החורף הישראלי דורש חשיבה על מערכת חימום שתתאים לכל בית בצורה המתאימה לו ביותר. האקלים אמנם לא מאופיין בטמפרטורות נמוכות במיוחד, אך רוחות וגובה הלחות יכולים ליצור תחושה של קור עוצמתי יותר וכאן ישנן מערכות הסקה ביתית שונות אותן אפשר לבחור לבית. בסיס מערכות ההסקה הביתית מערכות […]

הסקה ביתית – איזו מערכת מתאימה לבית שלכם?

החורף הישראלי דורש חשיבה על מערכת חימום שתתאים לכל בית בצורה המתאימה לו ביותר. האקלים אמנם לא מאופיין בטמפרטורות נמוכות במיוחד, אך רוחות וגובה הלחות יכולים ליצור תחושה של קור עוצמתי יותר וכאן ישנן מערכות הסקה ביתית שונות אותן אפשר לבחור לבית.

בסיס מערכות ההסקה הביתית

מערכות הסקה ביתיות יכולות לפעול על אנרגיות שונות ובהן עץ, פלט, חשמל, גז וסולר ובהתאם למבנה ישנה אפשרות שיעבור בהן מים או חומרים אחרים. אפשר למצוא מערכות הנמצאות על קירות הבית ומערכות חימום תת רצפתי. ההחלטה באיזו מערכת לבחור צריכה להכניס בתוכה את כל השיקולים החשובים עבור בני הבית והאזור בו הוא נמצא.

שיקולים שעליכם לבחון לפני שתשלבו אצלכם הסקה ביתית

  • מהו מקור האנרגיה המועדף עליכם – ישנם אנשים אשר שמקבלים מראש החלטה לגביי מקור האנרגיה אותו הם רוצים לשלב בבית. כאן אפשר לראות שישנם כאלה המעדיפים שלא לשלב מקור אנרגיה נוסף על חשמל ולעומתם אחרים שמעדיפים שדווקא יהיה להם עוד מקור כיוון שהם רוצים להיות בטוחים גם במקרים של נפילת חשמל. אתם לא חייבים להיות בעלי העדפה אלא פשוט לדעת כי ישנן מערכות שונות של הסקה ביתית וכל אחת עובדת על אנרגיה שונה.
  • אופן השליטה על ההסקה – ישנן שיטות שונות של שליטה על המערכת כאשר ישנן מערכות עם טרמוסטט אותו אפשר לכוון ויש כאלו שאינן ניתנות לשליטה לפי טמפרטורה (למשל תנור עצים אינו ניתן לשליטה מדויקת אלא לעוצמה כללית).
  • עלויות המערכת – ישנן עלויות להקמת מערכות הסקה ביתית ואלו מורכבות מעלות המערכת ועלות ההרכבה. העלויות משתנות גם בהתאם לגודל המערכת הנדרשת, האם הן מכסות את הבית כולו או את חלקו בלבד וכן יש לבדוק אם ישנה תשתית להתקנה או לא. למשל במקרים של התקנת הסקה לבית על בסיס חשמל יש לבדוק שיש נקודות חיבור בכל חלל וחדר.
  • עלויות הפעלת ההסקה – בבחינת העלויות של מערכות ההסקה יש לבדוק מהי עלות התחזוקה החודשית לפני שמתקבלת ההחלטה אם לשלב אותן או לא. העלויות כמובן יכולות להשתנות עם השנים (עלות החשמל משתנה וכך גם הנפט, הגז ואפילו העצים). נכון להיום, רכישת עצים תהיה זולה יותר מהפעלת חשמל, אך קמין דורש הפעלה אקטיבית יותר מלחיצה על מתג.
  • נוחות החימום בבית – הבית צריך להיות חם ונעים. לכן יש למצוא מערכת שיכולה לספק את הדרישות הללו במינימום מאמץ ועלויות. למרות שרבים מוצאים כי המזגן נותן פתרון יעיל מבחינה כלכלית, הוא לא נוח מבחינת החום שהוא מפיק ועל כן יש למצוא מערכת הסקה ביתית שהחימום שלה נעים, מגיע לכל מקום בבית ומתאים לאקלים שלו.

התייעצות עם מומחים בתחום

התפקיד של המומחים בתחום ההסקות הביתיות הוא לעזור לכם לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לבית שלכם. בסופו של יום, כשיגיע החורף ותרצו לחמם את הבית, אתם אלו שתצטרכו להפעיל את המערכת ולשלם עבור התפעול שלה.

המקום המתמחה בתחום החימום הביתי יצטרך לברר אתכם מהן הדרישות שלכם, מהן הציפיות שיש לכם ולברר אם ישנן מגבלות באזור או בבית. לאחר מכן הוא יוכל להציב בפניכם את האפשרויות השונות הקיימות ומתוכן תוכלו לבחור את האפשרויות האחת הטובה לכם ביותר. זכרו, החימום של הבית שלכם צריך להיות נעים ואתם צריכים להפעיל אותו ולשלם את העלויות. מכאן עליכם להבין כי כל שאלה רלוונטית וכי המקום מוכן לעמוד לרשותכם במטרה שיהיה לכם חורף נעים.

אולי יעניין אותך עוד