תפריט

חימום ביתי

חימום ביתי – הפתרונות שיהפכו את החורף לחמים ונעים חימום ביתי הוא חלק בלתי נפרד מהחורף, גם בישראל, שלא נחשבת למדינה קרה במיוחד. באזורים אשר רגילים לקור, מערכות החימום הן חלק בלתי נפרד מהבית וחושבים עליהן בעת התכנון שלו. באזורים פחות קרים ישנה נטייה לגלות רק בחורף הראשון כי יש צורך בפתרון מתאים וחשוב לדעת […]

חימום ביתי – הפתרונות שיהפכו את החורף לחמים ונעים

חימום ביתי הוא חלק בלתי נפרד מהחורף, גם בישראל, שלא נחשבת למדינה קרה במיוחד. באזורים אשר רגילים לקור, מערכות החימום הן חלק בלתי נפרד מהבית וחושבים עליהן בעת התכנון שלו. באזורים פחות קרים ישנה נטייה לגלות רק בחורף הראשון כי יש צורך בפתרון מתאים וחשוב לדעת כי אף פעם זה לא מאוחר מדי לשים את החימום המתאים.

חימום ביתי באמצעות גז

חימום באמצעות גז הוא יעיל, מתחבר למערכת שקיימת כמעט בכל בית או דירה ויכול לבוא בצורות שונות. תנורי חימום ביתי על גז יכולים להיות יפים מאד, הם מעניקים חימום נעים שאינו מייבש יתר על המידה ומוסיפים לאווירת הבית בזכות מראה האש הדולקת.

הפעלת חימום זה פשוטה, נוחה וכל אחד יכול להפעיל אותו. אין כל סכנה בתנור זה ובמיוחד אם הוא מתוכנן כהלכה. אפשר לראות תנורים שמחממים את הבית על בסיס גז בבתים קטנים, גדולים ודירות כאשר התאמה נכונה תעניק חורף מושלם.

חימום באמצעות עצים

חימום ביתי בעזרת עצים מתבצע למעשה דרך קמין/ אח כשזה יכול להיות בנוי בבית או להיות מונח כתנור. חימום מסוג זה מעניק קודם כל אווירה מושלמת בבית של מדורה מתמידה. נוסף על כך, החימום נעים ובבחירה נכונה של תנור יעבוד לאורך שעות רבות ללא כל צורך לגעת בתנור. במקרה של תנור מסוג זה, יש לדעת כי הוא דורש טיפול לרבות הנחת העצים וניקוי התנור מהאפר ולכן הוא יתאים לאנשים שנמשכים לעבודה זו. כל מי שחושב לחמם את הבית בעזרת עצים מוזמן להתייעץ עם המומחים בתחום ואלו יוכלו לעזור לו לבצע בחירה של התנור המושלם שידרוש ממנו מינימום עבודה ויעניק לו מקסימום אנרגיה.

חימום ביתי בחשמל

ישנם פתרונות חימום רבים לבית אשר מתבססים על חשמל. בניהם אפשר לראות את כל התנורים המוכרים, המזגנים והחימום התת רצפתי. לחימום מסוג זה יש מספר יתרונות ואלו הכרות עם המכשירים השונים, החיבור הקיים בכל בית ודירה למערכת החשמל ותפיסה כי מדובר בפתרון הפופולארי ביותר. כיוון שישנם שלל פתרונות, חשוב להתאים לכל בית את החימום הנכון לו ביותר וגם אם מדובר בחימום הפועל על בסיס אנרגיית החשמל, יש להקפיד על צריכה חכמה ולבצע רכישה שתאפשר זאת.

בחרו את החימום הנכון ביותר לבית שלכם

המטרה שלכם צריכה להיות לעבור את החורף בנעימות. גם אם החורף לא קר מאד ורק בלילות הטמפרטורה יורדת לכדי קור משמעותי, אתם צריכים לבחור חימום ביתי שיתאים לכם. לשם כך יהיה עליכם לבחון את הקריטריונים הבאים:

  • עלויות תחזוקה – עלות התשלום החודשי והשנתי עבור אנרגיית החימום יכולה להיות משמעותית מאד ולכן חשוב לבצע את הבחירה החכמה והחסכונית לחימום הבית.
  • עלות רכישה – עלות הרכישה היא חד פעמית ועליה להיות במסגרת התקציב עליו מומלץ לחשוב מבעוד מועד.
  • נוחות הפעלה – מערכות רבות הן נוחות להפעלה ועם זאת לעתים דווקא אלה שדורשות עבודה נותנות הנאה רבה וחימום נעים. החימום הביתי צריך להתאים לנוחות של בני הבית.
  • התחושה בבית – לעתים דווקא הפתרון שנראה נוח להפעלה לא נותן את התחושה הנעימה לה מצפים. ההתאמה של החימום תתבצע לפי הדרישות של המקום, הקור בחוץ והתחושה שרוצים להשיג בבית.

אולי יעניין אותך עוד